Očkování, zdravotnictví

Pokud bychom měli charakterizovat lékařskou i zdravotnickou péči na Maltě, potažmo i lékařské vybavení, je tento stát na velmi vysoké úrovni. Skutečně moderní a kvalitní  lékařská technika se soustřeďují do dvou nemocnic, jedné na ostrově Malta (St. Luke´s Hospital) a druhé na ostrově Gozo (Craig General Hospital). Vážnější lékařské zákroky se provádějí právě v těchto dvou nemocnicích.


 Mimo tato centra působí na Maltě i spousta soukromých lékařů. Ať už se jedná o praktické lékaře, různé specialisty a nebo lékaře zubní.  Pokud se vám na Maltě přihodí nějaký malér a nebo budete mít zdravotní komplikace, tak byste měli vědět, že mezi Českou republikou a Maltou není uzavřena mezistátní dohoda o poskytování nejnutnější lékařské péče. Tento fakt značí, že si veškeré zdravotnické úkony, ať už jsou na privátní nebo státní úrovni, budete platit sami.  A věřte nebo ne, léčba samotná i medikamenty, které jsou potřeba, vás vyjdou hodně draze. Proto důrazně doporučujeme přibalit si na cestu i kvalitní zdravotní pojištění. Pokud se chcete podrobněji informovat ohledně maltského zdravotnictví, tak vše potřebné najdete na stránkách ministerstva zdravotnictví.


Další informace se týkají léků a lékáren

Na Maltě je poměrně velký počet lékáren. Ty jsou  skvěle vybavené a turistům jsou schopné poskytnout všechny známé dostupné druhy léků. Nicméně ceny těchto medikamentů jsou oproti České republice několikanásobně vyšší. Proto je určitě mnohem levnější a jednodušší přivézt si léky, které užíváte, a nebo, které byste eventuelně mohli potřebovat, v dostatečném množství. Také je potřeba počítat se skutečností, že bez lékařského předpisu vám většina léků ani nemůže být prodána. Otvírací doby lékáren jsou ve všední dny od 8 do 13 hodin a od 15 do 19 hodin. Na dveřích všech lékáren také naleznete přesnou adresu té lékárny, která je otevřena nonstop. Ale tento kontakt lze samozřejmě získat i na hotelových recepcích.

Přeposlat Tisknout

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.51 CZK

USDUSD = 21.88 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist