Vízum, vstupní formality

Občan České republiky  může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států Evropské unie bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Od 1. 1. 2006 nabyla účinnosti novela zákona o cestovních dokladech (č. 559/2004 Sb.). Podle ní lze použít k opuštění území České republiky k cestě do států Evropské unie jako cestovní doklad občanské průkazy se strojově čitelnými údaji, pokud nemají oddělenu vyznačenou část (to znamená bez odstřiženého rohu).


Co se týká víz, měli byste vědět, že je určitě nebudete potřebovat, jelikož  byla uzavřena dohoda o zrušení vízové povinnosti, která byla  publikována ve Sbírce zákonů. O prodloužení pobytu je však nutné žádat na imigrační policii. Přihlašovací povinností za samotné turisty se automaticky zavazují hotely a jiná zařízení, která nabízejí ubytování.


Je třeba se zmínit o skutečnosti, že Česká republika nemá na Maltě zastupitelský úřad. Pro Maltu je akreditovaný zastupitelský úřad České republiky, který se nachází v Římě.


Na Maltě však máme honorární konzulát - Honorary Consulate of the Czech Republic, Pjazza Celsi, 2, Naxxar, NXR 03, La Valletta, Malta. Co se týká provozní doby, tak je otevřen od 24. června do 30. září ve všední dny od 8 do 14 hodin. V době od 1. října do 23. června jsou úřední hodiny ve všední dny od 8 do 16 hodin.


Pokud budeme mluvit o celních předpisech, pak je třeba vědět, že je povoleno přivézt věci osobní potřeby, to znamená 200 kusů cigaret nebo ekvivalentní množství doutníků či tabáku,1 láhev alkoholu + 1 láhev vína a přiměřené množství parfému a toaletní vody. Je třeba dát si pozor na dovoz jakýchkoliv drog, i třeba v malém množství pro osobní potřebu.


Pokud povezete cizí měnu a třeba i více peněz, pak můžete být klidní, protože limit dovozu množství peněz neexistuje.


Český státní příslušník, který cestuje na Maltu motorovým vozidlem, musí předložit tyto doklady: osvědčení o technickém průkazu, platný mezinárodní řidičský průkaz a zelenou kartu. Pokud sebou převážíte zvíře, pak byste měli vědět, že očkovací průkaz pro domácí zvířata cestující s českým občanem na Maltu není akceptován. Zvíře tedy zůstane v karanténě na Maltě. Nevozte si také kanystr s benzínem, je to zakázáno.

Přeposlat Tisknout

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.51 CZK

USDUSD = 21.88 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist